Srebro i dvije bronce za karate klub Globus s Prvenstva Balkana

Podijeli

Članovi karate kluba Globus iz Čakovca donijeli su srebro i dvije bronce s Prvenstva Balkana. Najveći uspjeh postigao je Sven Strahija koji je osvojio srebro u konkurenciji kadeta do 70 kg te broncu s kadetskom reprezentacijom u ekipnim borbama. Sven je ujedno jedini hrvatski natjecatelj koji je uspio osvojiti medalju pojedinačno u konkurenciji kadeta. Status jednog od ponajboljih kadeta u Hrvatskoj potvrdio je i kao predvodnik ekipe u borbama gdje je jedini ostvario pobjede u svim ekipnim mečevima. Brončanu medalju osvojio je i Globusovac Josip Slukić s juniorskom reprezentacijom u borbama ekipno. Josip je i u pojedinačnoj konkurenciji dobro krenuo te pobjedio 6:1 reprezentativca Srbije, ali nažalost, u tom se meču ozlijedio i oprostio od daljnjeg natjecanja. Odličan nastup imala je i njihova klupska kolegica Ana Filipović, koja nakon pet super odrađenih mečeva, nažalost nesretno gubi za medalju u zadnjim sekundama te osvaja odlično peto mjesto u konkurenciji juniorki iznad 59 kg. Kristan Topličanec također je osvojio odlično peto mjesto u mlađim seniorima do 60kg. Nakon neriješenog rezultata u meču za broncu, gubi sudačkim preglasavanjem. Od Globusovaca, nastupili su još Leona Gulija, Nikola Topličanec i Lovro Farkaš, ali su ovog puta zaustavljeni u kvalifikacijama.