Prije 30 godina međimurski vinogradari i vinari odlučili su udružiti svoje iskustvo, znanje i ideje te su se okupili u Društvo vinogradara i vinara Međimurja „Hortus Croatiae“. Društvo vinogradara i vinara Međimurja bilo je prvo takvo društvo u Hrvatskoj, a nastalo je zahvaljujući viziji profesora Franje Lovreca koji je postao i prvim predsjednikom. Zahvaljujući njihovim vrhunskim vinima, redovno nagrađivanima na Decanteru, najvećem svjetskom ocjenjivanju vina, Međimurje je trajno upisano na svjetsku enološku kartu.
Naslovnica Vijesti Regionalne vijesti Društvo vinogradara i vinara Međimurja „Hortus Croatiae“ slavi 30. obljetnicu postojanja













