Međimurski vinogradari i vinari na prijemu kod ministrice Vučković

Međimurski vinogradari i vinari na prijemu kod ministrice Vučković

Podijeli
Foto: Stjepan Mesarić

Načelnici triju gornje međimurskih općina, Štrigove, Selnice i Svetog Martina na Muri, Stanislav Rebernik, Ervin Vičević i Martin Srša, te David Štampar predsjednik Društva vinogradara i vinara HORTUS CROATIAE i Franjo Lovrec vrsni vinogradar i vinar činili su izaslanstvo koje je bilo na prijamu u Ministarstvu poljoprivrede kod ministrice Marije Vučković i njezinih suradnika. Ovaj susret održan je na poticaj štrigovskog načelnika Rebernika, a navezan na upoznavanje ministrice Vučković i suradnika na probleme koje vinogradarstvu stvaraju američki cvrčak i zlatna žutica. Načelnik Općine Sveti Martin na Muri Martin Srša kaže kako su u ministarstvu naišli na iznimnu zainteresiranost ministrice Vučković za ovu problematiku, te kako je ona nakon razgovora naložila suradnicima da pronađu najučinkovitije mehanizme i načine kako bi se međimurskom vinogradarstvu pomoglo u potpunom rješenju ovog pitanja. Međimurskom izaslanstvu obećano je očitovanje sa konkretnim prijedlozima do kraja ovog mjeseca.

Stjepan Mesarić

  • Maximus
Podijeli