Uvedena je nova mjera sigurnosti koju je Hrvatska ljekarnička komora u suradnji s Hrvatskim zavodom za zdravstveno osiguranje pokrenula s ciljem povećanja sigurnosti za vrijeme trajanja epidemije koronavirusa.
Ljekarnici od danas imaju uvid u bazu osoba kojima je dodijeljena mjera samoizolacije. Kako je broj tih osoba svakim danom sve veći, s terena pristižu i saznanja da neki ljudi krše mjere samoizolacije te se slobodno kreću, dolaze u ljekarnice, trgovine i tako ugrožavaju zdravlje ljudi i potencijalno šire epidemiju.
U ovim trenucima suzbijanje epidemije ovisi samo o disciplini ljudi.












