Vlada je pokrenula internetsku stranicu koronavirus.hr s pravodobnim i točnim informacijama o koronavirusu. Na toj su stranici objavljene ažurirane upute o samoizolaciji.
Kao i dosad, ljudima koji su u samoizolaciji nije dozvoljeno izlaziti iz kuće, osim u krajnjoj nuždi. Kao bitna novost navodi se da su ljudi koji uđu u samoizolaciju, dužni javiti se svome liječniku obiteljske medicine. U slučaju potrebe za odlaskom u zdravstvenu ustanovu, prethodno se javite telefonom liječniku obiteljske medicine ili nadležnom epidemiologu.
Osim toga, u samoizolaciji je potrebno ujutro i navečer mjeriti temperaturu, redovito prati ruke, obratiti pažnju na pojavu simptoma respiratorne infekcije kao što su temperatura, kašalj ili otežano disanje, potrebno je čistiti i dezinficirati prostor u kojemu se nalazite, osigurati odvojenu sobu te odvojeno koristiti kupaonicu.
Redovito provjetravajte prostoriju te koristite zasebnu posteljinu, ručnike i pribor za jelo. Za vrijeme trajanja samoizolacije, radnik ostvaruje pravo na naknadu plaće sukladno posebnom propisu.
Iznimno, u slučaju kada bi se radnik i poslodavac sporazumjeli o radu od kuće u navedenom razdoblju, radniku pripada pravo na plaću.
















