Danas je Veliki petak te se prisjećamo Isusove smrti na križu. Na Veliki petak, prema propisima se posti i ne mrsi.
Fra Tomislav Božićek iz Župe sv. Antuna Padovanskog savjetuje da ako je moguće, nastojte biti u tišini od 12 do 15 sati.
Oko 15 sati provedite vrijeme pred raspelom. U bogoslužju Velikog petka u središtu je Gospodinov križ. Obred ljubljenja križa ne će biti moguć u crkvi pa fra Božićek vjernicima preporuča da u svojim domovima poljube križ, zahvale što nas Bog tako i toliko ljubi da nam je odlučio sve dati, pa i vlastiti život. On raširenim rukama na križu ljubi sve nas. Zagrlimo i mi njega, a onda po njemu pokušajmo taj zagrljaj raširiti na sve druge kojima nas on šalje da budemo svjedoci njegove ljubavi.
Fra Božićek je zaključio da možete moliti i pobožnost križnoga puta.













