U jutarnjim satima uhićen je glazbenik i suprug saborske zastupnice iz redova Možemo! Mile Kekin. Iz USKOKA su priopćili kako provode uhićenja i hitne dokazne radnje u Zagrebu i na području Istre, a vezano uz osobe za koje se sumnja da su počinile više kaznenih djela zlouporabe položaja i ovlasti te pranja novca. Uhićenje Mile Kekina komentirao je zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević.
“Nije slučajno da se to danas dogodilo. Ja vas podsjećam da je danas glasanje u Saboru o povjerenju glavnom državnom odvjetniku Turudiću i baš danas se policija nađe u stanu saborske zastupnice Ivane Kekin, bivše predsjedničke kandidatkinje, koja je vrlo često iznosila kritike na račun državnog odvjetnika Turudića.”
Poručio je Tomašević kako se u ovome slučaju radi o znakovitoj poruci.
“To je poruka svima koji se usude kritizirati rad i prošlost glavnog državnog odvjetnika. Ja sam uvjeren da, što se tiče Mile Kekina i njegove odgovornosti, da tu nema ništa. Ali, to će on morati dokazati i baviti se time u istražnom postupku, i siguran sam da će to dokazati. Međutim, to nije ni cilj. Cilj je oblatiti, zastrašiti i zato se to događa. Ne samo da se to događa, nego se to događa danas.”
O cijeloj situaciji Tomašević je rekao:
“Moram priznati da to stvarno poziva na pitanje gdje ide ova država ako na dan glasanja o njegovom povjerenju se pošalje policija u stan saborske zastupnice. To je poruka, zablatiti, uništiti nečiji ugled, pa nek se onda vadi kasnije na sudu. I ono što je najbitnije, zastrašiti, tako da tko god kritizira zna što ga slijedi.”