U varaždinskoj Gradskoj vijećnici potpisan je Sporazum o zajedničkom obavljanju poslova civilne zaštite – uređivanju međusobnih odnosa u izdavanju propusnica za ulazak i izlazak s mjesta prebivališta i stalnog boravka kao mjere za sprječavanje širenja koronovirusa.
Grad Varaždin, Grad Varaždinske Toplice i Grad Novi Marof i četrnaest općina – Beretinec, Cestica, Gornji Kneginec, Jalžabet, Petrijanec, Sračinec, Sveti Ilija, Trnovec Bartolovečki, Vidovec, Vinica, Ljubešćica, Breznički Hum, Visoko i Breznica zajedno su potpisali sporazum kojim su uređeni međusobni odnosi te je građanima time omogućeno da se unutar granica 17 jedinica lokalne samouprave mogu nesmetano kretati.

Formirana je i koordinacija svih stožera te je stupanj ugrožavanja od koronavirusa i dalje jednak kao što je bio prije te se ovime samo omogućava građanima da lakše unutar granica navedenih područja mogu obavljati poslove koje su i do sada obavljali na prirodnom, dnevnom migracijskom području.
No i dalje se ne preporuča građanima da putuju te da i dalje ostanu u svojim kućama, već samo izađu u slučaju neodgodivih obaveza.
Potpisivanjem ovog sporazuma dobiva se manje administracije te se oslobađaju policijski djelatnici koji su do sada morali biti u patroli, da mogu obavljati poslove praćenja ljudi koji su u izolaciji i karanteni te da pojačano obilaze mjesta gdje se okuplja više građana te zajedno s civilnim stožerima prate stanje u gradovima i općinama s kojima je potpisan sporazum.













