Policijska uprava međimurska javlja kako je poginuo 32-godišnji motociklist u jučerašnjoj nesreći u Novom Selu Rok.
Do nesreće je došlo iza 16 sati na raskrižju ulica Rade Končara i Vladimira Nazora. Vozač VW Transportera, čakovečkih registarskih oznaka, upravljao je vozilom pod utjecajem alkohola od 1,47 promila te mu je istekla vozačka dozvola u lipnju, skretao je s kolnika Ulice Rade Končara na kolnik Ulice Vladimira Nazora te tom prilikom nije propustio nadolazeći motocikl iz suprotnog smjera. Zbog oduzimanja prednosti prolaska u stražnji dio kombija, prednjim dijelom Kawasakija čakovečkih registarskih oznaka, naletio je 32-godišnji motociklist.
Zbog siline udara motocikl i njegov vozač odbačeni su izvan kolnika na zemljanu površinu gdje je motociklist udario u metalni stup postavljenog prometnog znaka. Nažalost, liječnički tim hitne medicinske pomoći na mjestu događaja konstatirao je smrt motocikliste.
Uz kaznenu prijavu zbog izazivanja prometne nesreće u cestovnom prometu 43-godišnji vozač kombija tijekom današnjeg dana predan je pritvorskom nadzorniku Policijske uprave međimurske.
Preminuli 32-godišnji motociklist šesta je žrtva na međimurskim prometnicama u ovoj godini.













