Šok na otvaranju Svjetskog prvenstva, Hrvatska jedva izbjegla poraz

Podijeli

Šok za Hrvatsku na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu. U prvom kolu skupine C Kauboji su u Aleksandriji remizirali s Japanom 29:29, a možemo reći, dobro smo prošli.
Japan je u prvom poluvremenu nadigrao našu reprezentaciju, u nekoliko navrata imao šest pogodaka prednosti, a na odmor se otišlo s prihvatljivih ‘minus tri’. Podigla se malo Hrvatska u nastavku, ali i dalje bila neprepoznatljiva i izgledala lošije od brzih i pokretljivih Japanaca. U napetoj završnici pružila se prilika za vodstvo čak triput, ali nismo uspjeli prelomiti utakmicu, a do boda smo na kraju jedva došli devet sekundi prije kraja kada je zabio Čupić. Naš najbolji pojedinac bio je Marino Marić sa sedam pogodaka.

„Dosta zbunjeno smo krenuli u utakmicu, nismo dobro odgovorili na njihovu brzinu. Jako teško bilo je igrati protiv njih pogotovo u obrambenom dijelu. Ovo je veliko razočaranje za sve, ali što je tu je“.Unatoč lošem startu i neizvjesnosti koju on donosi ništa nije izgubljeno. Ovakvu predstavu Kauboji ne smiju ponoviti, niti zaboraviti, već izvući pouke za dalje.

„Ovo je velika škola, čestitam Japancima na bodu ali idemo dalje. Gledamo ovu i sljedeću grupu mislim da nema razlogaza strah i paniku, ali svejedno ovo je opomena“, zaključuje Marić.Pripreme za Angolu s kojom igramo sutra u 18 sati već su počele, kaže Ivan Martinović. 23-godišnji lijevi vanjski pokazao je neupitan potencijal te je njegov nastup jedna od rijetkih stvari koje mogu veseliti nakon Japana.

„Trebat će nam sad dva boda, moramo popraviti greške iz ove utakmice i tada ćemo sigurno pobijediti“, rekao je Martinović.Katar je u drugom susretu naše skupine pobijedio Angolu 30:25. Od jučerašnjih rezultata izdvojimo još remi Španjolske i Brazila 29:29 i pobjedu Poljske nad Tunisom 30:28.