Vatrogasci u posljednje vrijeme često izlaze na teren zbog namjernog paljenja korova i komunalnog otpada, a tijekom vikenda imali su intervencije u Pribislavcu i Strmcu Podravskom. Izvrijeđani su, a jedan je vatrogasac na intervenciji u Pribislavcu i lakše ozlijeđen.
Saborski zastupnik Veljko Kajtazi uputio je javnu ispriku. Kao saborski zastupnik romske nacionalne manjine oštro osuđuje ovakvu vrstu ponašanja te se ispričao hrabrim vatrogascima u ime cijele romske nacionalne manjine. Imajući u vidu da se radi o dobrovoljnim vatrogasnim društvima te da su riskirali svoje živote i zdravlje u ova zahtjevna vremena, pozvao je i sve mještane da oštro osude ovakvo ponašanje te da se protiv toga bore zajedničkim snagama. Napomenuo je da se radi o pojedincima koje treba osuditi, a ne o cijeloj romskoj zajednici te da i u romskoj zajednici ima volontera u vatrogasnim društvima.













