Predsjednik Vlade najteže pogođene španjolske regije Valencije: Vrijeme otežava posao službama pomoći

Predsjednik Vlade najteže pogođene španjolske regije Valencije: Vrijeme otežava posao službama pomoći

Podijeli
SONY DSC

Predsjednik Vlade najteže pogođene španjolske regije Valencije Carlos Mazón kazao je kako vrijeme i prekid telekomunikacija utječe na spašavanje te otežava posao službama pomoći. U poplavama u Španjolskoj poginulo je najmanje 95 ljudi, a za desecima se i dalje traga.

Najteže je pogođena regija Valencia. Štete su katastrofalne, a na videima koji su kružili društvenim mrežama moglo se vidjeti kako ljudi napuštaju automobile te se drže za stabla pokušavajući izbjeći da ih bujica odnese. Predsjednik Vlade Valencije Carlos Mazón.

“Sve su službe spremne i pripravne. Neka su područja trenutno izvan dosega zbog sloma telekomunickacija, ili zbog poplava. Ljudima koji su zaglavljeni u poplavama poručujemo da budu strpljivi, jer stižemo i bit ćemo tu.”

A pomoć je potrebna brzo, jer vremenska prognoza pokazuje da najteže pogođenu regiju poplavama, Valenciu, očekuje loše vrijeme i nova kiša.

  • Maximus
Podijeli