Policijska uprava međimurska javlja kako će ovaj tjedan policijski službenici svih policijskih postaja kroz redovnu službu, pojačano provoditi nadzor korištenja sigurnosnog pojasa.
Akcija je usklađena s aktivnostima svih policija na području Europske unije za 2020. godinu, a provodi se na području svih policijskih uprava u Republici Hrvatskoj, dok će se u srijedu, provesti u suradnji s Policijskom upravom varaždinskom.
Akcija će se usmjeriti na suzbijanje prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa na prednjem i stražnjem sjedalu te na suzbijanje grubog kršenja prometne discipline, odnosno na bezobzirno ponašanje sudionika u prometu.













