Počinju radovi na Područnoj školi Gornji Hrašćan. Nakon prošlogodišnje energetske obnove, sada se kreće u uređenje unutarnjeg dijela vrijednog oko 65 500 eura. Prostor u potkrovlju proširuje se za 60 kvadrata čime će se dobiti tri nove učionice. Ova Područna škola u sastavu je Osnovne škole dr. Ivana Novaka Macinec čija je ravnateljica Božena Dogša tom prilikom rekla.
„Ova obnova nam mnogo znači jer nam osigurava prostor, toliko potreban u svjetlu činjenice da je matična škola u Macincu prenapučena. U novoj školskoj godini, u ovom područnom odjelu očekujemo 80-ak učenika“, kazala je ravnateljica.
Od jeseni se u Područnu školu Gornji Hrašćan uvodi još jedna promjena, odnosno pohađat će je učenici od 1. do 6. razreda, kao jedinu takvu u Međimurskoj županiji. Krajnji cilj je uvođenje jednosmjenske nastave, rekao je župan Matija Posavec te istaknuo kako je za tu namjenu u novom natječaju Nacionalnog plana oporavka i otpornosti osigurano više od 2 milijarde kuna.
„Novost je da će od jeseni Područnu školu u Gornjem Hrašćanu pohađati učenici od prvog do šestog razreda i ova investicija je usmjerena stvaranju adekvatnih uvjeta za nastavu s povećanim brojem učenika i naš odgovor na tu potrebu. Tijekom ljeta intenzivno se radi i u drugim našim ustanovama kako bismo novu školsku godinu dočekali s još višim standardom“, rekao je župan, dodavši da je ulaganje u područnu školu u Gornjem Hrašćanu dio strategije za našu najveću općinu Nedelišće. „Područni odjel u Gornjem Hrašćanu s vremenom treba postati matična škola, no to nije na nama, već na Vladi RH. Nadalje, osim što ćemo graditi novu školu u Nedelišću, ulagati u područni odjel u Dunjkovcu, trebat će izgraditi i osnovnu školu u Paragu i to je prijeka potreba u ovoj sredini“
Načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak objasnio je kako ovo nije jedino ulaganje u obrazovanje na općinskom području.

Radovi na Područnoj školi Gornji Hrašćan vrijedni oko 65 500 eura, trebali bi biti gotovi kroz 3 mjeseca.









