Održano 30. Seniorsko Prvenstvo Hrvatske u badmintonu

Podijeli

Održano je 30. Seniorsko Prvenstvo Hrvatske u badmintonu gdje je nastupilo 40 najboljih igrača i igračica iz 7 hrvatskih klubova. U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Filip Špoljarec, dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila Jelena Buchberger. U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su Luka Ban i Filip Špolarec, a kod žena Katarina Galenić i Matea Čiča. U konkurenciji mješovitih parova pak su zlatni bili Luka Ban i Dora Drvodelić. Čestitke Borni Vadlji iz Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec na prvoj pojedinačnoj seniorskoj medalji u povijesti kluba na državnom seniorskom prvenstvu, koji je i u paru s Lukom Banom osvojio srebrnu medalju. Osvajanjem srebrne medalje u paru Borna Vadlja i Luka Grubić ponovno su stekli IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima Hrvatskog olimpijskog odbora. S 2 osvojene medalje, Klub Međimurje Čakovec našao se na 3. mjestu po broju medalja odmah iza klubova ”Medvedgrad 1998” i ”Velika Gorica“.