Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske odbio je inicijativu da cijela Međimurska županija bude jedan prostor kretanja te je predloženo sklapanje sporazuma prema teritorijalnoj nadležnosti policijskih postaja.
Gradonačelnik Dražen Srpak i načelnici Dražen Crnčec, Ervin Vičević i Zdravko Mlinarić potpisali su Sporazum o zajedničkom koordiniranju poslova i aktivnosti djelovanja civilne zaštite na području grada Mursko Središće i općina Sveti Martin na Muri, Selnica i Vratišinec te je nakon toga Sporazum poslan Županijskom stožeru civilne zaštite na daljnje postupanje i odobrenje. Ako i kad sporazum bude prihvaćen, područje grada Mursko Središće i općina Selnica, Sveti Martin na Muri i Vratišinec postaju jedna zona kretanja te svi koji žive unutar nje, mogu se slobodno kretati bez propusnica.
S obzirom na specifičnost i potrebe pojedinih općina, sporazumi se mogu sklopiti i drugačije pa su tako Općina Gornji Mihaljevec, Štrigova i Podturen izrazili želju da budu s gradom Čakovcem te će s njima pokušati sklopiti sporazum.
Vjeruju kako će epidemiološka situacija biti dobra ili još bolja te da neće doći do vraćanja na staro kada je bilo dozvoljeno kretanje samo na području jedne jedinice lokalne samouprave, već sasvim suprotno, te da će mjere zaštite građanstva od zaraze koronavirusom moći još i više popustiti.













