Ministarstvo poljoprivrede produžilo rok važenja identifikacijskih iskaznica

Ministarstvo poljoprivrede produžilo rok važenja identifikacijskih iskaznica

Podijeli
Foto: Dino Varošanec

Ministarstvo poljoprivrede produžilo je rok važenja identifikacijskih iskaznica zbog trenutne situacije vezane uz koronavirus.

U skladu s preporukama nacionalnog Stožera te mjera predostrožnosti, Ministarstvo poljoprivrede odlučilo je kako će svim obveznicima izobrazbe za sigurno rukovanje i primjenu sredstava za zaštitu bilja te svim pravnim i fizičkim osobama koje sredstva stavljaju na tržište, odgoditi sve najavljene izobrazbe do ukidanja mjera predostrožnosti.

S obzirom na to da se izobrazbe ne će održavati, mnogim će obveznicima isteći valjanost identifikacijskih iskaznica. Uzimajući u obzir da je poljoprivreda sezonska djelatnost, Ministarstvo je dopunom Zakona o održivoj uporabi pesticida, svim obveznicima omogućila i daljnje kupovanje i korištenje sredstva za zaštitu biljaka zbog nemogućnosti pohađanja dopunske izobrazbe.

Tako obveznik koji nije pohađao dodatnu izobrazbu do uvođenja mjera predostožnosti, a iskaznica je istekla nakon 20. veljače, rok valjanosti produžuje se za 6 mjeseci.

  • Maximus
Podijeli