Milanović o prosvjedima ispred domova članova Stožera: To nije način, pozivam ih...

Milanović o prosvjedima ispred domova članova Stožera: To nije način, pozivam ih da prestanu

Podijeli
Foto: Dino Varošanec

Jučer je u zemlji detektirano 1947 novih slučajve zaraze koronavirusom, a preminulo je još 15 osoba. U bolnicama se liječi 871 pacijent, a njih 114 je na respiratoru. Procijepljeno je 46% ukupnog, odnosno 55.2% odraslog stanovništva.

Nakon ministra zdravstva Vilija Beroša, prosvjedovalo se i ispred doma Alemke Markotić. Premijer Andrej Plenković i predsjednik Zoran Milanović osudili su ove postupke građana koji su nezadovoljni radom stožera.”Svi ti cirkusi, a nazvat ću ih cirkusima bez obzira na to što će oni misliti da sam grozan, su nepotrebni. Zaista ne vidim koji je to iritantni trenutak koji nekoga ‘onako pikne’, pa da on mora ići kod ministra zdravstva, profesorice Alemke Markotić ili nekog drugog doma, da bi nešto prosvjedovao. Koji je to moment, koji je razlog?””Ne bi to ljudi smjeli raditi. To je krivi način. Možete se neslagati s onim što ti ljudi rade, ali sad, posebno sad nakon godinu i pol dana pa mogli su i ranije prosvjedovat ako su imali nekakve prigovore, ali najbolje da to nikako ne rade pred kućama tih ljudi. Pozivam ih da prestanu.”

Svoj komentar dao je i čelnik Stožera Davor Božinović:”Postoje javne površine na kojima se može prosvjedovati protiv toga. Međutim nije u redu remetiti mir, ne samo članovima obitelji, nego i susjedima koji nemaju ništa s tim.”

  • Maximus
Podijeli