Policijska uprava međimurska javlja kako će provoditi aktivnosti mobilnog tima. Policijski službenici Policijske uprave međimurske će sutra od 21 do 5 sati ujutro, pojačano nadzirati promet na području Međimurske županije.
Posebna pozornost usmjerit će se na suzbijanje prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola ili droga, prekršaja nepropisne ili neprilagođene brzine, kao i suzbijanja grubog kršenja prometne discipline te ostalih prekršaja koji su u uzročno-posljedičnoj vezi s nastankom prometnih nesreća, posebice s najtežim posljedicama.
Posebna pozornost posvetit će se sudionicima u prometu mlađe životne dobi, koji su i najčešći počinitelji navedenih prometnih prekršaja.
Za provedbu ovih aktivnosti angažirat će se svi raspoloživi ljudski i tehnički resursi, odnosno specijalizirana vozila tzv. „presretači“, stacionarni i mobilni uređaji za mjerenje brzine i druga oprema namijenjena za utvrđivanje prometnih prekršaja.
Tijekom akcije, policijski službenici nadzirat će poštivanje mjera iz Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta i stalnog boravka pa će kontrolirati propusnice i nadzirati kršenje izrečenih mjera samoizolacije.













