Kvalifikacije za SP: Vatreni stigli do uvjerljive pobjede na Cipru

Podijeli

Vatreni su uspješno prošli na Cipru i domaćina pobijedili s 3:0 te tako ostali na vrhu skupine H u borbi za Katar iduće godine. Poveli su hrvatski nogometni reprezentativci u posljednjem napadu prvoga dijela kada je poentirao Ivan Perišić. U drugom dijelu Luka Modrić nije iskoristio jedanaesterac, ali je na 2:0 povisio Joško Gvardijol koji je bio precizan u 80. minuti. Točku na i je u posljednjoj minuti nakon dodavanja Brekala stavio Livaja za 3:0 Dalićevih izabranika. U istoj skupini Rusija je pobijedila Slovačku s 1:0, a Slovenija u gostima Maltu s visokih 4:0. Nakon sedam kola Hrvatska i Rusija imaju po 16 bodova, Slovenija ima deset, Slovačka bod manje, a Malta i Cipar ostali su na 4. Hrvatska iduću utakmicu igra u ponedjeljak protiv Slovačke u Osijeku.