Klub liječenih alkoholičara Prelog – 18.4.2024. Dan otvorenih vrata

Klub liječenih alkoholičara Prelog – 18.4.2024. Dan otvorenih vrata

Podijeli

Povodom obilježavanja 60.-te godišnjice djelovanja klubova liječenih alkoholičara u Hrvatskoj, Klub liječenih alkoholičara Prelog 18.4.2024. od 17-19 sati u Međugeneracijskom centru – Dječja kuća Prelog, Glavna 31a otvara svoja vrata za sve osobe koje kod sebe ili svojih bližnjih zamjećuju problem s alkoholom. Dugogodišnji apstinenti i članovi njihovih obitelji uz stručnu djelatnicu (terapeutkinju) KLA Prelog Dianu Uvodić-Đurić, dr. med., spec. školske medicine, subspecijalisticu alkoholizma i drugih ovisnosti pružat će podršku i dijeliti savjete svim zainteresiranim građanima. Sve koji su u potrebi pozivamo da nam se s punim povjerenjem obrate. Osim osobnog dolaska i direktnog razgovora, moguće je i telefonsko savjetovanje pozivom na broj 099 222 1 888.Osobno iskustvo pojedinaca i obitelji koje su uspjele riješiti problem s alkoholizmom, djeluje motivirajuće i poticajno osobama izloženim negativnim učincima alkoholizma te ih usmjerava traženju pomoći i početku liječenja.

Dan otvorenih vrata Klub liječenih alkoholičara Prelog provodi uz podršku Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije i Saveza klubova liječenih alkoholičara Međimurja, a ovom će se aktivnošću članovi KLA Prelog uključiti i u akciju „Svjetski dan činjenja dobrih djela“ kojeg u Hrvatskoj potiče i promovira udruga „Djeca za bolji svijet“ u okviru međunarodne kampanje međunarodne udruge „Good Deeds Day“ – humanitarne organizacije koja se bavi promoviranjem dobrih djela i koja djeluje na području 110 zemalja u svijetu. To je dan kada milijuni ljudi iz tisuća neprofitnih organizacija, kompanija, škola, vrtića, gradova, obitelji diljem svijeta čine dobra djela pomažući na taj način drugim ljudima, životinjama, okolini i zajednici kreirajući jedan bolji i zdraviji svijet.

Klub liječenih alkoholičara Prelog neprofitna je udruga koja okuplja više obitelji čiji su jedan ili više članova liječeni od alkoholizma.

Od lipnja 1997. godine članovi kluba druže se najmanje jednom tjedno i u zajedničkom trijeznom druženju nastoje pomoći jedni drugima u održavanju apstinencije od alkoholnih pića i mijenjanju dosadašnjeg načina života u zdravi život bez alkohola. Alkoholizam je bolest koja pogađa cijelu obitelj pa je i u liječenje  važno uključiti sve članove obitelji.

Cilj je ostvariti obiteljski  život ispunjen mirom, povjerenjem, ljubavlju  i razumijevanjem za svakog člana obitelji, naročito   supružnike i djecu, dakle  život u kojem će alkohol ostati samo ružna prošlost.

Kako bi mogli što bolje razumjeti svoj problem, bivši alkoholičari i članovi njihovih obitelji moraju puno učiti o svojoj bolesti (alkoholizmu), pa se na sastancima kluba provodi trajna edukacija svih članova. Stečenim znanjem članovi KLA pomažu sebi, ali i drugim članovima zajednice koji trebaju pomoć.

  • Maximus
Podijeli