HDZ-ovac i Siščanin Ivan Celjak na Aktualnom prijepodnevu tražio je od ministra graditeljstva Darka Horvata da pojasni Zakon o obnovi u dijelu obnove Siska od razornog potresa.
“Danas se dio mojih Siščana, Petrinjaca, Glinjana nalazi u kontenjerima. Ja sam ovdje danas kao saborski zastupnik, ali i kao Siščanin. Zakon o obnovi je dobar, ali u dijelu koji se odnosi na Sisak je nedorečen i zato Vas pitam je li Sisak nepravedno izostavljen od sto postotnog financiranja obnove u cijelosti?” Horvat je poručio da nikoga Vlada nije zaboravila i da nikoga neće ostaviti samoga oko stambenog zbrinjavanja. I onda pokušao razjasniti što će država financirati u stopostotnom iznosu, odnosno i koji dio Siščana će biti oslobođen onih 20 posto za obnovu.
“Ako njihov dohodak, uključujući i dohodak bračnog ili izvanbračnog druga, životnog partnera na dan od 22.3. ne prelazi iznos neoporezivog dohotka i ako nije imao druge značajne imovine na taj dan veće od 200,000 kn. Ako je osoba sa invaliditetom, ako je od dana 22.3. živio u zajedničkom kućanstvu sa osobom sa invaliditetom, ako je korisnik socijalne skrbi..” Dodao je da ne želi više tu polemiku u javnom prostoru:
“Svi slabijeg imovinskog statusa i oni koji ne prelaze ovaj dohodovni prag, umirovljenici, nezaposleni neće trebati niti jednom kunom participirati u obnovi.”
Naslovnica Vijesti Vijesti iz zemlje i svijeta Horvat o obnovi Siska: Svi slabijeg imovinskog statusa, umirovljenici i nezaposleni neće...













