Dinamo potopio Atalantu s 4:0, Bjelica: Veliki komplimenti momčadi

Podijeli

Fenomenalni Dinamo razbio je talijansku Atalantu s 4:0 u prvom susretu grupne faze Lige prvaka. Prvi pogodak za hrvatskog prvaka dao je Marin Leovac u 10. minuti, a preostala tri dao je sjajni Mislav Oršić u 31., 42. i 68. minuti.

U drugom susretu Dinamove grupe C Manchester City je s 3:0 svladao Šahtar. U sljedećem susretu elitnog klupskog natjecanja Dinamo će gostovati kod Cityja 1. listopada.

Nezaboravna večer je iza hrvatskog prvaka Dinama. Modri su u prvom kolu Lige prvaka na prepunom Maksimiru pregazili Atalantu sa 4:0.

Nošen podrškom tribina Dinamo je od prve sekunde zagospodario terenom, a velika agresivnost i presing urodili su plodom u 10.minuti kada zabija Leovac. U čvrstoj utakmici Oršić je do kraja prvog dijela zabio još dva komada i na odmor se otišlo s 3:0. U 68. minuti nevjerojatni Oršić postiže hattrick i zaključuje sjajnu Dinamovu predstavu.

„Nitko od nas nije mislio da ćemo ovoliko uvjerljivo pobijediti, stvarno smo igrali super. Otkad smo izašli na zagrijavanje bili smo samouvjereni, željeli smo pobjedu i to nam se na kraju vratilo“, rekao je junak Dinamove pobjede Oršić.

Momčad Nenada Bjelice ostvarila je najveću Dinamovu pobjedu u povijesti u Ligi prvaka i na najbolji mogući način otvorila natjecanje:

„Odigrali smo skoro pa perfektnu utakmicu i zasluženo pobijedili moćnu ekipu. Atalanta dosta zabija, ostavili smo je na nuli a opet s druge strane igraju talijansku ligu, a dali smo im četiri gola. Veliki komplimenti mojoj momčadi što je odigrala ovako ozbiljnu europsku utakmicu. Također i našim navijačima, došli su u velikom broju i bodrili nas, naravno da je puno lakše igrati kada imamo njihovu podršku“, rekao je strateg Modrih.

Sjajnu uvertiru u utakmicu napravili su Dinamovi juniori koji su također u prvom kolu slavili protiv vršnjaka iz Bergama, na Hitrec Kacianu završilo je 1:0, pobjednički pogodak zabio je Amuli.

Sljedeću utakmicu u Ligi prvaka Dinamo igra 1.listopada protiv Manchester Citya na Etihadu, Građani su u prvom kolu u gostima pobijedili Šahtar s 3:0.