Butković o novom sustavu naplate cestarina: Krajnji rok bi trebao biti krajem...

Butković o novom sustavu naplate cestarina: Krajnji rok bi trebao biti krajem 2025.

Podijeli
Foto: Dino Varošanec

Hrvatske autoceste su odabrale izvođača radova za izradu novog sustava naplate cestarine. Riječ je o punudi slovačke i češke zajednice ponuditelja koji bi trebali izraditi novi sustav naplate cestarina i nabvau rezervne opreme, s rokom od dvije godine.Na adresu HAC-a stiglo je deset ponuda, a izabrana je ona najpovoljnija. Naplata cestarina ubuduće bi trebala izgledati drugačije nego što smo navikli do sada, bez kućica, uz snimanje registracijskih oznaka. Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković nije mogao komentirati odluku o odabiru, budući da još postoji mogućnost prava žalbe.”Kada ta odluka bude pravomoćna, krenut će se u implementaciju sustava, krajnji rok bi trebao biti krajem 2025. godine, cijeli postupak je dobro napravljen, javile su renomirane tvrtke, tako da vjerujem da možemo ranije dočekati novi sustav naplate cestarine”.”Kada ta odluka bude pravomoćna, krenut će se u implementaciju sustava, krajnji rok bi trebao biti krajem 2025. godine, cijeli postupak je dobro napravljen, javile su renomirane tvrtke, tako da vjerujem da možemo ranije dočekati novi sustav naplate cestarine”.

  • Maximus
Podijeli