Ministarstvo unutarnjih poslova itekako je svjesno rizika i pojačane mogućnosti eskalacije nasilja iza zatvorenih vrata.
Upravo su zbog toga zajedno s Poliklinikom za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba te digitalnom agencijom Degordian pokrenuli kampanju „Iza vrata“. Proglašeno stanje epidemije uzrokovane koronavirusom i uvođenje niza promjena u našim svakodnevnim životima u situacijama narušene obiteljske dinamike, može dovesti do nasilja i to posebice prema ranjivim članovima obitelji, kao što su djeca, osobe starije životne dobi i osobe s invaliditetom.
U takvim crnim scenarijima najnezaštićeniji su naši najmlađi, bilo da su neposredne žrtve ili promatrači nasilja u obitelji. Djeca intenzivno proživljavaju izloženost nasilju, pate, ne mogu si pomoći, već trebaju našu zaštitu. Nasilje u obitelji i nad djecom nije privatna stvar. Odgovornost njegova sprječavanja leži na čitavoj zajednici i tiče se svih onih koji čuju i slute, a okreću glavu i šute.
Svaka dojava nasilja prevencija je ponavljanja i širenja nasilja. Svaki poziv može pomoći.
Prijavi nasilje, nazovi 192.













