Minuli tjedan u utorak je u Dječjem vrtiću Klinčec u Donjoj Dubravi i Područnom vrtiću u Donjem Vidovcu organizirana već tradicionalna akcija skupljanja starog papira, u suradnji sa Unimerom d. o. o. Čakovec. Sakupljen je pun kontejner papira, a polaznici vrtića i roditelji, te mještani uvijek se rado odazovu ovoj akciji koja i nagrađuje tri sudionika sakupljača sa najviše papira.
Tako je Područni vrtić u Donjem Vidovcu minulu godinu nagrađen sa tisuću kuna osvojivši među međimurskim vrtićima treće mjesto. Godišnje se papir na ovaj način skuplja dva puta što i edukativno djeluje na mališane u cilju odvajanja otpada, rekla nam je ravnateljica Klinčeca Dubravka Horvat. Pun kontejner papira je nakon ove akcije odvezen, a težina sakupljenog papira po vrtićima biti će naknadno objavljena.
(Zinka Čižmešija)













