AK Međimurje osvojio četiri medalje na prvenstvu Hrvatske u Varaždinu

Podijeli

U Atletski klub Međimurje stigle su četiri medalje na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe i starije kadetkinje te kadete održanom u Varaždinu. Na natjecanju je sudjelovalo 500 sudionika iz 47 hrvatskih atletskih klubova.

Naši su atletičari ostvarili nekoliko odličnih nastupa, a troje članova Atletskog kluba Međimurje okitilo se medaljama, što je u ovoj konkurenciji iznimno postignuće. Dvije medalje osvojila je Nevia Fotak i to srebro u utrci mlađih kadetkinja na 200 m, dok su zajedno s njom startale čak 63 trkačice. Fotak je osvojila i brončanu medalju u skoku u dalj, a u ovoj će se konkurenciji natjecati i iduće godine pa su njezini rezultati za djevojčicu od samo 12 godina iznimno veliki. Srebrnu medalju osvojio je i Marko Novak i to u utrci na 300 m.

Četvrtu medalju i to brončanog sjaja za Atletski klub Međimurje, osvojila je Magdalena Lončar, koja je nastupila u bacanju kladiva težine 3 kg. Iduće državno prvenstvo održava se u Čakovcu kada će se na novoj atletskoj stazi stadiona SRC-a Mladost za odličja na državnom prvenstvu boriti mlađe juniorke i juniori te najbolji trkači Hrvatske.