Muzej Međimurja Čakovec domaćin nacionalnog otvorenja respektabilne manifestacije Noć muzeja

Muzej Međimurja Čakovec domaćin nacionalnog otvorenja respektabilne manifestacije Noć muzeja

Podijeli

Muzej Međimurja Čakovec ove godine je domaćin nacionalnog otvorenja manifestacije Noć muzeja, pa će kompleks Staroga grada u Čakovcu u petak, 30. siječnja postati središnja pozornica jedne od najmasovnijih kulturnih manifestacija u Hrvatskoj.

Muzeju Međimurja time je ponovo iskazano veliko poštovanje struke, te su za posjetitelje Noći muzeja pripremili iznimno bogat i zanimljiv sadržaj.

Noć muzeja je koncept osmišljen i pokrenut u Hrvatskom muzejskom društvu još 2005. godine da bi do danas prerastao u respektabilnu nacionalnu manifestaciju koja okuplja iznimno velik broj posjetitelja u stotinama postava diljem zemlje.

Do prošle godine u Noć muzeja na nacionalnoj razini bilo je uključeno više od 300 muzeja, galerija i drugih baštinskih institucija iz Hrvatske i inozemstva među kojima je i Muzej Međimurja Čakovec, koji iz godine u godinu bilježi i sve veću posjećenost ove manifestacije, pa u petak očekuju više od 2.500 posjetitelja.

Muzej Međimurja najavljuje da 21. Noć muzeja u Starom gradu počinje od 18 sati i trajat će do 1 sat nakon ponoći, kada će posjetitelji moći, uz prisustvovanje predavanima i izložbama, i besplatno razgledati postave  MMČ-a i Riznice Međimurja.

Noć muzeja pod motom Bitno je – doći u Muzej, započinje otvorenjem izložbe nazvane Bitno, autora Siniše Švogera, u multimedijskoj dvorani Riznice Međimurja u 18 sati. Izložba nudi jedinstven susret prošlosti, sadašnjosti i budućnosti računalne tehnologije te povezuje znanje, sjećanje i iskustvo uz otvaranje pitanja: što je danas doista bitno?

Od 19 sati slijedi predavanje autora spomenute izložbe S. Švogera na temu reverzibilnog inženjeringa prvog hrvatskog računala Galeb, dok će u predvorju dvorane Riznice Međimurje posjetitelji – uz VR naočale – moći doživjeti Zrinsku gardu u virtualnoj stvarnosti.

U nastavku, nizat će se i drugi zanimljivi sadržaji koji istražuju vrijednosti značenja i suodnosa baštine i suvremenoga života digitalnoga doba. Navedenu temu ovogodišnje Noći muzeja u MMČ-u prate i radionice za djecu predškolske i školske dobi, predavanja, te izložba starih vozila Oldtimer kluba Međimurje.

Djelatnici Muzeja Međimurja Čakovec pozivaju građana u petak na ovo jedinstveno druženje jer – Bitno je – doći u Muzej.

  • Maximus
Podijeli