Najdugovječnija i najveća manifestacija u organizaciji Turističke zajednice područja Srce Međimurja – „DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE“ opet otvara svoja vrata u subotu, 11. listopada 2025. godine u sajamskoj dvorani MESAP Nedelišće s početkom u 10,00 sati.
Manifestacija je prilika da se okupi cijela zajednica, ali i da posjetitelji iz raznih krajeva dođu i osjete čarobnu jesenju atmosferu, okruženi mirisima i bojama plodova jeseni.
Kroz sve ove godine, „Dani zahvalnosti“ postali su mjesto susreta i okupljanja svih koji njeguju i prenose tradiciju ručnih radova i običaja. Na štandovima će se predstaviti brojna obiteljska poljoprivredna gospodarstva, udruge i domaće radinosti, s ponosom izlažući svoje najkvalitetnije proizvode – od svježeg povrća, voća, meda, sireva i kolača do tradicionalnih međimurskih delicija i rukotvorina.
Posebnu cjelinu manifestacije čini i degustacijski dio, gdje će posjetitelji moći kušati poznate međimurske specijalitete, namaze od divljači, buče ili sira, pržene ribice, domaće kolače i druga tradicijska jela, a tema odabira ovogodišnje „Naj slastice“ biti će mak.
Svečano otvorenje zakazano je za 10:00 sati, uz blagoslov hrane i plodova, a sve do 15:00 sati očekuje vas bogat kulturno-umjetnički program u kojem će uz lokalne vrtiće, školu i mažoretkinje sudjelovati folklorne skupine iz Slovenije, Mađarske, Srbije i Hrvatske. Na pedesetak štandova moći čete razgledati i kupiti razne rukotvorine, domaće proizvode i kolače, a tu je i velika izložba gljiva.
Pozivamo sve one koji cijene tradiciju, kulturnu baštinu i lijepo druženje da nam se pridruže, dožive jesen u Nedelišću i osjete duh zajedništva i zahvalnosti. Uživajte u mirisima, bojama i zvucima jeseni, te ponesite kući lijepe uspomene i nova prijateljstva.
Veselimo se vašem dolasku i zajedničkom slavlju plodova zemlje!
