Bartulica će podržati Radića za predsjednika DP-a: Ima moje povjerenje, pokazao je...

Bartulica će podržati Radića za predsjednika DP-a: Ima moje povjerenje, pokazao je lojalnost

Podijeli

Član Predsjedništva Domovinskog pokreta Stjepo Bartulica uoči izbornog sabora u subotu je rekao kako će podržati Marija Radića za predsjednika stranke. Smatra kako je Radić najviše uložio u izgradnju Domovinskog pokreta te kako je izvlačenje stvari iz njegove biografije odraz očaja.

‘‘Mislim da Mariju Radiću ovo sve skupa nije trebalo, da su mu namjere od početka bile časne, još traži svog oca i strica, sam je sudjelovao u Domovinskog ratu. On ima moje povjerenje, pa i u mojoj nevolji koja je trajala on se pokazao vrlo lojalnim‘‘.

Na pitanje prijeti li Domovinskog pokretu raskol i može li se to u konačnici odraziti na opstojnost vladajuće većine, Bartulica je odgovorio:

‘‘Ne znam što će se nakon sabora dogoditi niti ishod. Rekao sam da su duboke podjele i to nije dobro i za to odgovara stranačko vodstvo. Ja sam se zalagao od početka za suradnju s HDZ-om, ali ne pod svaku cijenu niti pod bilo kojim uvjetima. O tome treba razmisliti kad sve ovo prođe. Mislim da je dobro što je Domovinski pokret ipak preuzeo odgovornost za vođenje Hrvatske‘‘.

Minsitar obrane Ivan Anušić osvrnuo se na unutarstranačke izbore u Domovinskog pokretu koji će se održati u subotu i na kojima slijedi sraz aktualnog predsjednika te stranke Ivana Penave i njegovog zamjenika Marija Radića.

‘‘Kad završe izbori, oni će kao ozbiljni ljudi, kao ljudi koji su svjesni svoje odgovornosti pružiti si ruku i nastaviti dalje funkcionirati tko god da bio novi predsjednik. Ne očekujemo nikakve probleme‘‘.

Na činjenicu da se u ovoj utrci izvlače brojne prljavštine, Anušić je rekao:

‘‘To je tako na desnici‘‘.

  • Maximus
Podijeli