Održana 18. sjednica OV-a Općine Nedelišće

Održana 18. sjednica OV-a Općine Nedelišće

Podijeli

U Nedelišću je održana 18. sjednica Općinskog vijeća. Nakon usvajanja zapisnika s prošle sjednice i aktualnog sata, ispred vijećnika bilo je 19 točaka na dnevnom redu. Načelnik Nikola Novak rekao je kako je donesena odluka o 2. izmjenama i dopunama proračuna Općine Nedelišće, tzv rebalans.

Nakon rebalansa, donesena je odluka o izradi o 7. izmjenama i dopunama Prostornog plana uređenja Općine Nedelišće. Načelnik Nikola Novak objasnio je o čemu se tu radi.

Ispred vijećnika bilo je i donošenje odluke o detaljnom planu uređenja dijela naselja Nedelišće – Podzavrtje. Načelnik je rekao kako se radi o prostoru između ulica Augusta Šenoe i Karlović Vinka.

Kao što ste već imali prilike čuti u našem programu, Općina Nedelišće nastavlja s dodjelom poticaja za novorođenčad i s poticajima za uređnje, rušenje ili kupnju nekretnina. Na sjednici su te odluke poboljšane pa tako pomoć za novorođenčad ubuduće iznosi 200 eura, a poticaji za nekretnine 3 000 eura. Načelnik Nikola Novak zaključio je kako je 2023. godina nedelišćanske platane.

Također, doneseno je nekoliko dokumenata, odluka i planova koji su potrebni za normalno fukncioniranje Općine Nedelišće.

Podijeli