Ogranak Matice hrvatske Čakovec započeo je pripreme za novi broj godišnjaka ‘Međimurski kajkavski kolendar 2022.,njegovo jubilarno 30. izdanje.
Njegova urednica Anita Novak upućuje poziv svim dosadašnjim suradnicima da započnu pisati svoje uratke, a isto tako poziva i one koji do sada nisu bili suradnici, a to žele biti, da pošalju svoje priloge za najveći i najprodavaniji godišnjak ovakve vrste u Hrvatskoj.
Novakova se nada kako će do studenog kada je službeno predstavljanje kolendara okolnosti biti puno bolje nego minule godine kao i sada, te da će predstavljanje ponovno biti svečano.
Zadnji rok za slanje uradaka ili priloga je 15. srpnja, a opseg radova je najviše 4 stranice ili novinske kartice.
(Stjepan Mesarić)













