Ravnatelj Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak rekao je da su u ovome trenutku dvije trećine oboljelih kod kuće te se liječe sami – ili imaju lakše simptome, ili su čak potpuno bez njih. Capak je istaknuo kako je i za njih spreman bolnički smještaj u primjerice zagrebačkoj Areni, ali smatra da za tim nema potrebe.
“Tko god ima uvjete za boravak i liječenje blagih simptoma kod kuće, ostaje kod kuće. Da bi se vidjelo nose li još uvijek virus u sebi, testira se samo hospitalizirane pacijente, odnosno testira se jedna trećina oboljelih. Period od 28 dana je najduže poznati period pozitiviteta i nakon toga opasnosti nema. Kad taj period istekne, ne treba ponovno uzimanje brisa kod onih s lakšim simptomima ili bez njih.” dodao je Capak.












