KORONAVIRUS Potvrđena novozaražena osoba u Međimurju

KORONAVIRUS Potvrđena novozaražena osoba u Međimurju

Podijeli
Foto: Dino Varošanec

Stožer civilne zaštite Međimurske županije javlja kako imamo novozaraženu osobu koronavirusom.

Radi se o ženskoj osobi, rođenoj 1965. godine koja se trenutno nalazi na Odjelu infektologije u Županijskoj bolnici Čakovec. Osoba je visoko febrilna, odnosno ima povišenu tjelesnu temperaturu te se trenutno utvrđuju svi njezini kontakti.

Tako u Međimurju, uz novozaraženu osobu imamo 8 pozitivnih osoba od kojih su dvije ozdravile, četiri su iz iste obitelji i jednu osobu koja radi u drugoj županiji gdje je i testirana. Dobra je vijest da danas kreću kontrolni nalazi četiriju osoba, a ako se oba pokažu negativnima, osobe su ozdravile.

Tijekom produženog vikenda zabilježeno je i 60 kršenja samoizolacije te je 385 osoba uhvaćeno u kontroli bez propusnica.

Iz međimurskog Stožera su naglasili kako pojačano nadziru domove za starije i nemoćne kojih je tridesetak u našoj Županiji. 

  • Maximus
Podijeli