Približavanjem najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa, Općina Orehovica podsjeća građane da se u cilju smanjenja širenja bolesti i dalje drže mjera koje su na snazi, a tiču se socijalnog distanciranja i ne zadržavanja na javnim prostorima.
Što se tiče uskrsnih običaja – paljenja vuzmenki, ove godine zbog aktualne zdravstvene i sigurnosne situacije, obavijest je Općine da se njegovanje ove tradicije odgodi do ukidanja svih mjera na državnoj razini, stoga se obavještavaju svi mještani Općine Orehovica kako je zabranjeno paliti vuzmenke na predviđenim lokacijama u Orehovici, Podbrestu i Vulariji, kao i u svojim dvorištima te na prostorima na kojima mještani uobičajeno njeguju navedeni običaj.
Stožer civilne zaštite i dalje će, uz pomoć operativnih snaga, vatrogasaca DVD-a Orehovica, DVD-a Podbrest i DVD-a Vularija, kao i policije osiguravati provedbu i nadzor odluka Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske. Tako će biti i u narednim danima uoči i nakon Uskrsa, kad će se pojačano kontrolirati i sankcionirati društvena okupljanja, zadržavanje na javnim prostorima i paljenja vuzmenki, a u cilju zaštite zdravlja svih građana – obavijest je iz Općine Orehovica žiteljima Općine.













