S ciljem prevencije širenja zaraze koronavirusom, sva dječja igrališta u Varaždinu, Zagrebu, Puli i Osijeku biti će do daljnjeg zatvorena.
Radnici varaždinskih Parkova trakom označavaju igrališta ne bi li na taj način ukazali djeci i roditeljima kako ova vrsta okupljanja ne pomaže u sprečavanju širenja zaraze koronavirusom, javlja Varaždinski.net.hr
– Već tjedan dana upozoravamo građane da se ne okupljaju u većem broju na dječjim igralištima i danas smo odlučili da zatvorimo sva dječja igrališta. Ona će biti ograđena trakom i imat će uputu da se ljudi tu ne skupljaju – rekao je na konferenciji za novinare načelnik Stožera za civilnu zaštitu Grada Varaždina Zlatan Avar.
Preporučio je da se građani ne okupaljaju ni na sportskim igralištima.















