Liverpool šokirao Barcelonu i plasirao se u finale Lige prvaka

Podijeli

Čudo se dogodilo, Liverpool je u finalu Lige prvaka nakon što je pobijedio Barcelonu 4:0 na svom Anfieldu. Momčad Jurgena Kloppa učinila je nemoguće i nadoknadila tri gola zaostatka s Nou Campa, unatoč izostanku svojih glavnih aduta Firmina i Salaha.

Liverpool je brzo zabio, već u 8. minuti Origi nakon odbijanca donosi nadu Redsima da mogu izboriti finale u Madridu. No, još je takav scenarij bio daleko. Uslijedilo je nekoliko šansi Barcelone koje su mogle rješiti utakmicu, ali Kataloncima je nedostajalo koncentracije u završnici.

Golman Liverpoola Alisson Becker je bio na vrlo visokoj razini i jedan je od najzaslužnijih što će Liverpool igrati finale. Obranio je udarac Messija, zatim Coutinha, a u smiraj prvog poluvremena brani i Albin zicer. Liverpool je odlučno ušao u nastavak, Van Dijku je obranio Ter Stegen u 51. minuti. U sljedećem napadu propada još jedna velika Barcelonina šansa, Alisson se isprječio Suarezu u situaciji jedan na jedan. I tada sve kreće nizbrdo za Katalonce. U 54. minuti Wijnaldum, koji je na poluvremenu ušao umjesto ozlijeđenog Robertsona, puca jako po sredini gola i lopta prolazi Ter Stegenu ispod ruke. Anfield je proključao, Barcelona se nije ni stigla oporaviti, a već je došao novi šok.

U 56. ubacio je Shaqiri a Wijnaldum se ponovno nalazi na pravom mjestu i glavom zabija za 3:0. U 68. minuti Rakitić, koji je igrao cijelu utakmicu, sjajnom svijećom pronalazi Messija, no Alisson ponovno zaključava svoja vrata. Bila je to i posljednja izgledna šansa Barcelone. U 78. minuti potpuna dekoncentracija u katalonskoj obrani. Korner za Liverpool spremao se izvesti Arnold, no izgledalo je kao da će prepustiti ubačaj nekom drugom. Primjetio je da igrači Barcelone ne čuvaju Origija koji je bio sam kao duh na pet metara od gola, poslao je nisku loptu a Origi sjajno iz prve zabija u suprotni kut. Do kraja utakmice mreže su mirovale i Liverpool je proslavio jednu od najvećih pobjeda u povijesti kluba i Lige prvaka uopće. S druge strane, šok i nevjerica, Barcelona već drugu godinu zaredom ispada na šokantan način nakon što ju je lani u četvrtfinalu izbacila Roma.

Silno su Katalonci ove godine željeli Ligu prvaka, sam Messi je na kraju prošle sezone rekao kako će momčad učiniti sve da vrati najcjenjeniji trofej na Nou Camp. Ali borbena Kloppova momčad nije se predala, srušila je snove navijača Barcelone i na kraju se može reći zasluženo prošla u finale. Dejan Lovren, koji danas nije nastupio, 1.lipnja će u Madridu imati priliku za popravni nakon što je prošle godine Real bio bolji sa 3:1. Redsi će protivnika doznati sutra, nakon što se u Amsterdamu odigra susret Ajaxa i Tottenhama. Nizozemci imaju prednost od 1:0, a utakmica počinje u 21 sat.