Još jedno čudo u Ligi prvaka: Tottenham izbacio Ajax

Podijeli

Nevjerojatan rasplet dogodio se i u drugom paru polufinala Lige prvaka! Tottenham će igrati u finalu nakon što je na Amsterdam Areni slavio protiv Ajaxa 3:2. I to na kakav način, svjedočili smo zbilja fantastičnoj i nezaboravnoj utakmici.

Nakon što je Liverpool kreirao senzaciju protiv Barcelone nadoknadivši tri gola zaostatka, sport već sutradan ponovno pokazuje kako se zaista nikada ne treba predati. Već u 5. minuti Nizozemci su poveli preko De Ligta koji pogađa glavom nakon kornera. Son je za Spurse pogodio vratnicu, stvorili su Englezi nekoliko polu-prilika ali ništa što bi bilo dovoljno da donese nadu u pozitivan rezultat.

Ajax je igrao brzo, od noge do noge, i izgledao dosta bolje. Nakon jedne lijepe akcije Tadić ostavlja loptu Ziyechu koji sjajno gađa suprotni kut Llorisa za 2:0. Igrala se 35. minuta i činilo se kako je sve gotovo i kako će Ajax na noge Liverpoolu.

Otišlo se na poluvrijeme, a iz svlačionice na nastavak izlazi potpuno nova momčad Tottenhama. U 54. minuti Delle Alliju refleksnom reakcijom brani Onana. No u 55. nije bilo spasa, Alli vara obrambenog igrača, loptu preuzima Moura i šalje loptu u mrežu za 2:1. Na krilima tog pogotka brzo Tottenham dolazi i do drugog. Nakon dekoncentracije u obrani Ajaxa, Moura ponovno koristi situaciju i u 59. trese mrežu Onane.

Uvukla se panika u redove Ajaxa i počeo se naslućivati novi ludi preokret, Tottenhamu je trebao samo još jedan za ulazak u finale. Ipak, sljedeće dvije šanse imaju Nizozemci. Ziyech je prvo bio neprecizan, a u 80. minuti gađa stativu i propušta potvrditi ulaznicu za Madrid. U 87. minuti nakon kornera Verthonghen glavom pogađa gredu i odbijenu loptu igrači Ajaxa čiste s gol-linije. Bacio je Tottenham sve karte u napad. Llorente je još jednom glavom bio neprecizan.

A onda na samom isteku pete minute sudačke nadoknade Delle Alli upisuje još jednu asistenciju, Moura pogađa za 3:2 i odvodi Tottenham u finale Lige prvaka po prvi puta u povijesti. Moura je tek peti igrač koji je uspio zabiti hat-trick u polufinalu Lige prvaka. Prije njega to su učinili Lewandowski, Del Piero, Cristiano Ronaldo te Ivica Olić.

Momčad Mauricija Pochettina igrat će protiv Liverpoola u velikom finalu na Wandi Metropolitano u Madridu 1.lipnja te tako zaključiti ovu sjajnu sezonu najelitnijeg klupskog natjecanja.