HNL: Osijek izgubio važne bodove, Dinamu zagrebački derbi

Podijeli

Utakmicama Slaven Belupa i Osijeka te Dinama i Lokomotive zaključeno je 32. kolo HNL-a.
Koprivničani su u utakmici igranoj u ranijem terminu slavili protiv Osijeka 1:0. Jedini strijelac bio je Ivan Krstanović u 24. minuti, zabio je iz jedanaesterca. Bila je to žustra utakmica u kojoj je sudac Matoc podijelio čak osam žutih kartona. Slaven se ovom pobjedom učvrstio na sredini tablice, a Osijek prosuo važne bodove i dopustio glavnim konkurentima u borbi za Europu da se približe. Trener Osječana Dino Skender bio je vrlo otvoren nakon ovog neugodnog poraza.

„ Čestitam Slavenu na pobjedi, nije to bilo dobro danas, treba biti iskren i to otvoreno reći. Ja nisam čovjek koji voli tražiti izgovore, došli smo s ekipom za koju smo mislili da će bolje izgledati, ali na kraju nije“, rekao je strateg Osijeka.

Dinamu je na kišnom Maksimiru pripao zagrebački derbi protiv Lokomotive, Modri su slavili 3:0. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a najbolju šansu za Dinamo imao je Nikola Moro koji je 38. minuti pogodio vratnicu. Lokomotiva je bila blizu vodstva u 54., pucao je Luka Ivanušec, ali Dominik Livaković. Dinamo je potom odmah kaznio Lokomotivu. U 57. minuti Amir Rrahmani sjajnim udarcem postiže Dinamov 2000. gol u prvoj HNL. Do kraja su zabili Dani Olmo i Bruno Petković iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Dinamo s 82 boda, drugoplasirana Rijeka ima 20 bodova manje. Borba za Europu i dalje traje, četiri kola ostala su do raspleta. Osijek i Hajduk imaju po 53 boda ali Osječani imaju bolju gol-razliku. Slijedi Gorica sa 50 te Lokomotiva sa 48 bodova. Sedmi Slaven Belupo ima 32 boda, osmi Inter je na 28, deveta je Istra s 22 osvojena boda. Posljednji Rudeš ima 11 bodova.