HNL: Hajduk demolirao Rijeku, Inter i Gorica remizirali

Podijeli

Nogometaši Hajduka razbili su Rijeku 4:0 u posljednjoj utakmici 30. kola Prve HNL. Umjesto Jadranskog derbija, na Poljudu smo od prve do posljednje minute vidjeli samo dominaciju Bijelih.

Krenuli su domaćini agresivno nošeni punim stadionom, a isplatilo im se već u 2. minuti kada zabija Stanko Jurić. U 30. minuti svoj prvi gol u sezoni postiže Hamza Barry, a u 45. minuti gol postiže Mijo Caktaš. Mogli su Bijeli voditi do poluvremena i više, ali zaustavila ih je vratnica i greda. Konačan rezultat u 50. minuti svojim drugim golom postavio je Caktaš, ubivši tako sve nade gostiju. Hajduk je do kraja utakmice malo popustio, ali ni to nije bilo dovoljno da Rijeka uspije ozbiljnije zaprijetiti.
Momčad Siniše Oreščanina zasluženo je došla do tri važna boda u borbi za poziciju u Europi.

“Stvarno mi je drago da se danas sve složilo. Dođe takva utakmica koja od početka krene onako kako svaki trener želi, njegova momčad odmah na početku zabije gol. Onda je odmah lakše. Momčad je reagirala na najbolji način, jednostavno otpustila kočnice”, rekao je Oreščanin.
Trener Rijeke Igor Bišćan samo je mogao čestitati pobjednicima.

“Jednostavno nam nisu dali nikakve šanse. Bili su puno bolja momčad u svim segmentima nogometne igre. Mislim da iz ove utakmice moramo izvući pouke. Ovo nam je dobro došlo da vidimo gdje smo, u ovom trenutku, u ovoj situaciji kad imamo svojih problema”, izjavio je Bišćan.

Prije dvoboja u Splitu Inter je kod kuće remizirao s Goricom 2:2, dok je Lokomotiva slavila u gostima kod Rudeša 2:1. Dinamo je pobjedom u 30. kolu osigurao naslov prvaka, dok će se do kraja prvenstva voditi borba za mjesta u Europi i ostanak u ligi.

Osim Modrih, u europska natjecanja otići će još tri momčadi. Rijeka je na drugom mjestu s 56 bodova, treći Osijek i četvrti Hajduk imaju 50 bodova, a slijede ih Lokomotiva s 47 bodova i Gorica s 46 bodova. Na sedmom mjestu je Inter s 28 bodova, Slaven Belupo ima 26 bodova, dok su u zoni ispadanja Istra s 21 bodom i Rudeš sa samo 10 bodova.