Briljantni Čilić slomio Querreyja i po prvi puta ušao u finale Wimbledona

Podijeli
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić opravdao je ulogu favorita u polufinalu Wimbledona u meču sa Samom Querreyjem, kojeg je dobio 6:7(6), 6:4, 7:6(3), 7:5 te tako po prvi put u karijeri došao u završnicu londonskog Grand Slama koja je na rasporedu u nedjelju…

Hrvatska opet ima finalista Wimbledona! Nakon Gorana Ivaniševića koji je četiri puta igrao u finalu, a jednom osvojio 2001. godine, naša će zemlja ponovo imati predstavnika u nedjeljnoj završnici londonskog Grand Slam turnira. Po prvi put u karijeri to je uspjelo Marinu Čiliću koji je nakon teškog trijumfa protiv Gillesa Müllera u srijedu u jednako neizvjesnom meču ovog petka slomio i Sama Querreyja u polufinalu.

Bio je to dvoboj u kojem su odlučivale nijanse, a samo prvi set je trajao sat vremena. U toj dionici igre nije bilo oduzetih servisa, a iako je Čilić poveo 4:1 u ‘tie-breaku’, Querrey se vratio u završnici i imao set loptu kod 6:5. Marin je izjednačio, a zatim je uslijedio prekid zbog ukazivanja pomoći jednoj starijoj gledateljici i naš tenisač izgubio je koncentraciju: s dvije pogreške poklonio je zatim set svom protivniku.

U drugom setu Čilić je bio znatno bolji i konačno je oduzeo servis protivniku te sa 6:4 izjednačio rezultat, a kada je napravio ‘break’ i na početku trećeg činilo se da je slomio Amerikanca. No, Querrey je odmah uzvratio i ponovo je morala odlučivati 13. igra. No, ovaj put Marin je bio smireniji i nije niti jednom izgubio poen na svom servisu, a dvaput je napravio ‘mini-break’ kod 4:3 i s ukupnih 7:3 osvojio je treću dionicu igre.

U četvrtom setu Querrey je uspio još jednom oduzeti servis našem tenisaču, ali kod 3:4 odigrao je Marin fantastično na servis Amerikanca i 30:0 preokrenuo u ‘break’, što se pokazalo ključnim. Kod 6:5 još jednom mu je oduzeo servis i priveo posao kraju.

Čilić je meč završio s 25 as servisa, četiri oduzeta servisa protivniku i ukupno 70 izravnih poena. Querreyja je dobio i peti put u karijeri, u petom međusobnom meču.

Marinu je ovo drugo finale jednog Grand Slam turnira u karijeri, nakon što je 2014. godine igrao u završnici US Opena kojeg je tada i osvojio. Protivnik će mu biti pobjednik dvoboja između Rogera Federera i Tomaša Berdycha…