Osijek slavio u derbiju, Gorica posrnula na Maksimiru

Podijeli

Nogometaši Osijeka u Gradskom Vrtu svladali su Rijeku u derbiju 34. kola HNL-a.
Poveli su gosti pogotkom Antonia Čolaka u 11. minuti, a domaćini izjednačavaju u 24. pogotkom Mirka Marića. U 25. I 39. Rijekin Domagoj Pavičić dobiva žute kartone i njegova momčad ostaje s igračem manje. Osijek je iskoristio priliku i Mirko Marić u 48. drugim pogotkom donosi važnu pobjedu kojom se Osijek vraća na treće mjesto ljestvice. Mariću je ovo 18. pogodak u prvenstvu, vodi na ljestvici ispred Mije Caktaša koji ima jedan manje.

„Čestitke ekipi, odradili su sve što smo stavili pred njih, svaki zahtjev. Mogu reći da je ovo zaslužena pobjeda i jako mi je drago da smo uzastopno počeli pokazivati dobre izvedbe“ zadovoljan je bio trener Osijeka Dino SkenderStrateg Rijeke Igor Bišćan nije bio nezadovoljan svojom ekipom unatoč porazu.

„Mislim da smo bili dobri, ali nakon igrača manje teško se bilo braniti toliko dugo. Nemam zamjerke dečkima što se tiče angažmana i truda, dali su najviše što su mogli. S obzirom na sve što se izdešavalo, možda i nismo mogli bolje od ovog poraza“ izjavio je nakon utakmice trener Rijeke Igor Bišćan.

Gorica je na Maksimiru poražena od Dinama, završilo je 3:1. Nikola Moro i Dani Olmo doveli su Modre u vodstvo u 17. i 21., Ndiaye je smanjio u 25., a konačni rezultat postavlja Marin Leovac u 71. minuti. Gorica je ovim porazom ostala na 53 boda, a Osijek i Hajduk imaju šest više dva kola prije kraja prvenstva. Šansa za Goričino ljeto u Europi još postoji, ali samo ukoliko Osijek ili Hajduk izgube oba susreta, a Gorica uzme svih šest bodova. Bolji međusobni omjer odlučivat će o plasmanu, Gorica je u četiri utakmice s Hajdukom bila sveukupno bolja, a četvrti susret s Osijekom igra sljedeće kolo.

Igrali su još Slaven Belupo i Lokomotiva, u Koprivnci su podijelili bodove, završilo je 1:1. Domaćine je u vodstvo doveo Mateus iz penala u 49., a konačni rezultat postavlja Domagoj Drozdek u 75. minuti. Na ljestvici vodi Dinamo s 86 bodova, druga Rijeka ima 63. Borba za Europu raspliće se, ali još nije gotova, Osijek i Hajduk imaju po 59 bodova, a peta Gorica 53. Lokomotiva ima 49, sedmi Slaven Belupo ima 33, a Inter ima dva manje. Istra ima 22 boda i igrat će doigravanje za ostanak u najvišem razredu. Rudeš je posljednji s 14 bodova i sljedeće sezone igrat će u Drugoj HNL.