Liga prvaka: Bayern jednom nogom u četvrtfinalu, remi Napolija i Barcelone

Podijeli

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka. Barcelona je u Napulju remizirala s Napolijem 1-1, a Bayern je u Londonu s 3-0 porazio Chelsea. Katalonci su tijekom cijele utakmice bili dominantniji, a ipak je domaćin poveo preko Mertensa u 30. minuti. Naš Ivan Ratkić igrao je do 56. minute, a Griezmann je zabio za izjednačenje Barce u 57. na asistenciju Semeda. Do kraja utakmice bilježimo još isključenje Vidala u 89.Na londonskom Stamford Bridgeu mreže su dugo mirovale, a uragan Bayerna je u tri minute srušio je Chelsea. U 51. minuti Lewandowski i Gnabry odigrali su dupli pas i izbacili cijelu obranu domaćina za 1-0, a strijelac je bio Gnabry. Identičan scenariji vidjeli smo i u 54. kad su isti protagonisti postigli i drugi gol.

U 76. Lewandowski se nakon dvije asistencije i sam upisao u strijelce za konačnih 3-0. Sedam minuta prije kraja regularnog dijela Chelsea je ostao s desetoricom igrača jer je Alonso dobio crveni karton. Mateo Kovačić je u dresu Chelsea odigrao cijelu utakmicu. Uzvrati su u Barceloni i Münchenu su 18. ožujka. Danas nas očekuje spektakl u Mardidu gdje igraju Real i Manchester City, a u Francuskoj se sastaju Lyon i Juventus. Obje utakmice počinju u 21 sat.