JUDO KLUB ZRINSKI Antonija Matoša postala prvakinja Hrvatske

Podijeli

U Splitu je održano Prvenstvo Hrvatske u judu za uzraste U21 i U14. Judo klub Zrinski Čakovec imao je dvije predstavnice u uzrastu U14, pod vodstvom trenera Filipa Šekete.

Antonija Matoša je u polufinalnoj borbi protivnicu svladala nakon samo 34 sekunde i ušla u veliko finale. U finalu je nakon dvije minute borbe, Antonija Matoša postala prvakinja Hrvatske u kategoriji do 63kg i time postala prva judašica u klubu koja je osvojila titulu prvaka Hrvatske.

Drugoj čakovečkoj predstavnici Lorenni Hranilović ovo je bio drugi nastup na državnom Prvenstvu, a prošle je godine osvojila titulu viceprvakinje Hrvatske. I ove se godine borila za medalju te je na samom kraju osvojila broncu. Lorenna je jedina judašica u klubu koja je osvojila dvije državne medalje.

Judo klub Zrinski Čakovec osvojio je i ekipni pehar, 2. mjesto za djevojčice U14. Ovo je najveći uspjeh kluba od osnutka 2012. godine.