Hrvatska svladala Nizozemsku i približila se plasmanu na EuroBasket

Podijeli

Hrvatski košarkaši upisali su i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021. Nakon Švedske u Zagrebu, pala je i Nizozemska u gostima. Izabranici Veljka Mršića u teškoj i dramatičnoj utakmici na kraju su slavili sa 69:59. Presudna je bila posljednja četvrtina koju je Hrvatska odigrala odlično, osobito u fazi obrane.

„U utakmicu nismo ušli kako smo očekivali. Bilo je dosta taktičkih grešaka, međutim dizali smo se kako je utakmica odmicala i kada je bilo najteže odigrali smo još bolje u obrani nego protiv Švedske. Zadnjih pet minuta Nizozemci nisu vidjeli koš te smo zasluženo pobijedili. Jako sam ponosan na momčad“, izjavio je izbornik Veljko Mršić.

Kod Hrvatske najefikasniji su bili kapetan Roko Leni Ukić s 14 poena i šest asistencija, Mateo Drežnjak s 13 poena te Darko Planinić s 12 poena i šest skokova. U drugoj utakmici naše skupine Švedska je pobijedila Tursku s 87:80. Hrvatska je na vrhu ljestvice skupine D, Švedska i Nizozemska imaju po jednu pobjedu i jedan poraz, a Turska dva poraza. Kvalifikacije se nastavljaju u studenom kada se igraju nova dva susreta, domaći ogled s Turskom i gostujući u Švedskoj. U međuvremenu Hrvatsku očekuje kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre od 23. do 28. lipnja u Splitu.