HNL: Dinamo na Maksimiru svladao Inter

Podijeli

Dinamo je u pretposljednjem susretu 23. kola domaćeg prvenstva na Maksimiru svladao Inter 3:2.

Odlučno su krenuli Modri i već u 7. minuti stigli do prednosti, Kulenović je spustio Leovcu koji s pet metara nije imao težak posao. Jedan od malobrojnih Interovih izleta rezultirao je izjednačujućim pogotkom u 39. minuti, Bosec je ubacio loptu koja je prevarila Livakovića. Nije to previše omelo Dinamo, nastavili su dominirati u nastavku. U 61. minuti Kadzior je zabio glavom nakon ubačaja s lijeve strane, a samo deset minuta kasnije sličan gol postiže Gavranović, samo što je ovoga puta lopta došla zdesna. Modri su u 68. minuti imali priliku i iz jedanaesterca, ali neprecizan je bio Oršić. Malu nadu Interu u sudačkoj nadoknadi donio je Andrić koji je pospremio loptu u mrežu nakon neopreznosti u Dinamovoj zadnjoj liniji.

Od velikog povratka ipak nije bilo ništa, Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju, Modri su zadržali 12 bodova prednosti nad drugoplasiranim Hajdukom.