Filip Ude i još dvoje gimnastičara izborili finale na Svjetskom gimnastičkom kupu...

Filip Ude i još dvoje gimnastičara izborili finale na Svjetskom gimnastičkom kupu u Bakuu

Podijeli

Ana Đerek, Tin Srbić i Filip Ude plasirali su se u finala Svjetskog gimnastičkog kupa u Bakuu.

Ana Đerek je u kvalifikacijama partera zauzela osmo mjesto (12.833) te će se u nedjelju boriti za odličja na kojemu je prošle godine osvojila zlato. Nastupila je i u kvalifikacijama grede gdje je završila 12. (11.700).

Svoje drugo finale ove sezone izborio je ponajbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić. U kvalifikacijama preče osvojio je visokih 14.400 bodova te zauzeo drugu poziciju.

Preču je u Bakuu radio i Filip Ude koji je zaradio 12.366 bodova te natjecanje na toj spravi završio kao 21. Za dobre vijesti zaslužna je njegova najjača sprava – konj s hvataljkama, na kojemu je ostvario četvrti rezultat te se s ocjenom 14.566 plasirao u finale.

Naš drugi konjaš Robert Seligman ovaj je put bio nešto dalje od finala. Za svoju vježbu ocjenjen je sa 12.900, što je bilo dovoljno za 22. mjesto. Sva tri hrvatska finala na rasporedu su u nedjelju.