Domenika Turković i Deni Žmak pobjednici Punčeca 2017.

Podijeli

U Čakovcu je završio ovogodišnji profesionalni teniski turnir Punčec open. U konkurenciji seniorki turnir je uvjerljivo osvojila prva nositeljica, seniorska viceprvakinja Hrvatske i prvorangirana igračica sa rang liste Hrvatskog teniskog saveza, Domenika Turković, članica Teniskog kluba Špansko Zagreb. U finalnom susretu bila je jednako uvjerljiva i pobijedila mladu Varaždinku Niku Svetec, rezultatom 6:1 6:1. Muške parove osvojili su Marko Ilić (TK Zagi) i Deni Žmak (TK Ogulin) koji su u finalnom susretu pobijedili Filipa Marića (TK I Team) i Morrisa Melšu (TK Hrvoje) rezultatom 6:1 6:3. Martina Bokulić (TK Ogulin) i Matea Matić (TK Dalmacijacement) pobjednice su turnira ženskih parova. U finalnom susretu bile su bolje od Lee Jurković (HTK Zagreb) i Katarine Žužul (TK I Team) 6:2 7:5. Turnir je završio finalnim susretom u muškoj konkurenciji u kojem su se borili Puljanin Deni Žmak, aktualni seniorski prvak Hrvatske i Marko Ilić iz TK Zagi, prvorangirani igrač s rang liste Hrvatskog teniskog saveza. U konkurenciji seniora na kraju je slavio Deni Žmak, pobjedivši Ilića sa 6:2, 6:4. Osim glavnog turnira Teniski klub Franjo Punčec organizirao je i bogat popratni sadržaj. U petak je na rasporedu bio Tenis garden party, a u nedjelju Kids day za djecu do 8 i do 9 godina starosti. U subotu pak je zajedno s čakovečkim Rotary clubom organiziran humanitarni turnir rekreativnih parova s ciljem sakupljanja sredstava za kupovinu komunikatora za osobe s komunikacijskim teškoćama u Dnevnom boravku dr. Antun Bogdan u Čakovcu. Na tom turniru između ostalih nastupao je i Frank Punčec, sin legendarnog Franje Punčeca. Za tu priliku doletio je iz Južnoafričke Republike, a igrao je s očevim drvenim reketom. Taj reket Franjo Punčec je pred početak 2. svjetskog rata poklonio preloškom odvjetniku i spletom okolnosti završio je u rukama predsjednika Teniskog saveza Međimurja Zvonka Vertuša. Frank Punčec zajedno s čakovečkim gradonačelnikom Stjepanom Kovačem dodijelio je pehar pobjedniku Punčec Opena 2017.