ATP kup: Hrvatska ostala bez četvrtfinala, WTA Auckland: Kraj za Martić

Podijeli

Hrvatski tenisači ostali su bez četvrtfinala na ATP kupu. U susretu 3. kola skupine E Hrvatska je izgubila dva pojedinačna meča i igru parova protiv Argentine.

Prvo je Marina Čilića porazio sa 7-6 i 6-3 Guido Pella, a nakon toga je Diego Schwartzman lako svladao Bornu Ćorića s dva puta po 6-2. Da bi Hrvatska prošla dalja u četvrtfinale bila je potrebna pobjeda našeg para Dodig-Mektić. Nažalost poraženi su od Maxima Gonzaleza i Andresa Moltenija sa 3-6, 6-3 i 10-2 u trećem odlučujućem setu.

Petra Martić završila svoj nastup na WTA turniru Aucklandu. Bolja od naše tenisačice u 2. kolu bila je Francuskinja Cornet sa 3-6, 6-4 i 6-4.Meč je trajao dva sata i 20 minuta, a naša je tenisačica osvojila prvi set s dva breaka. Nažalost, u nastavku nije iskoristila nove dvije break prilike. Bio je to drugi njihov ogled i druga pobjeda Francuskinje.